Захистимо дитину разом від небезпечної анестезії-лікування зубів у дітей під севораном

Якщо дитині показано лікування зубів під наркозом, то в цьому випадку лікарі державних лікарень і приватних клінік часто використовують «Серован» – анестетичний засіб, який застосовується в медицині для інгаляційного наркозу. Введення даного препарату дозволяє швидко відключити свідомість пацієнта, а після процедури – майже миттєво відновитися. Але, не без наслідків. Лікування зубів у дітей під севораном небезпечно. На особистому досвіді батьки молодих пацієнтів помічають неприємні наслідки в розвитку своєї дитини після застосування «Серована».

Як відбувається анестезія

Перед операцією дитина вдихає препарат, який має досить приємний запах. Ефект настає відразу після пари вдихів. Прокинеться пацієнт вже через 15 хвилин після припинення подачі газу.

“Севоран” використовують практично всі державні лікарні та приватні клініки. Про те, що наркоз шкодить організму дитини, батьків попереджають, але швидше побіжно, заради галочки. Рідко хто запропонує матері страждає від зубного болю малюка альтернативу наркозу. Мало хто розповість батькам про ті наслідки, які анестезія здатна викликати після впливу на підростаючий організм.

Лікування зубів у дітей під севораном застосовується лікарями давно і для різних операцій дітям:

 • абсцес;
 • періостит;
 • видалення зубів і кіст;
 • пульпіт;
 • карієс;
 • періодонтит.

Шкода для дитячого організму

Батькам важливо розуміти, що» Сірован ” дуже небезпечний для молодого організму дитини. Звичайно, як будь-який медичний препарат, він має протипоказання.

Його не рекомендується застосовувати:

 • при запаленні дихальних шляхів у дитини;
 • при гострих запальних процесах сечовивідних шляхів, легенів, печінки;
 • при ексудативному діатезі;
 • якщо дитина недавно переніс інфекцію;
 • при внутрішньочерепному тиску;
 • при декомпенсованих патологіях.

Якщо є можливість використовувати місцеву анестезію, то краще зупинити свій вибір на ній.  А також важливо пам’ятати, що перед застосуванням загального наркозу, дитина повинна пройти обстеження, принести висновок педіатра. 

Якщо все-таки операція-міра необхідна і в ролі анестезії – «Серован», то дуже важливо стежити за реакцією дитини на введення препарату. У разі передозування у дитини можуть з’явитися симптоми, небезпечні для його життя:

 • зміна активності центральної нервової системи;
 • судома
 • колапс судин;
 • зупинка дихання.

При наявності подібних симптомів, введення препарату дитині необхідно негайно припинити. Потерпілому потрібно почати штучну вентиляцію легенів. У такий момент важливо стежити за станом серця, інакше все може погано закінчиться.

Крім цього, лікарі та батьки маленьких пацієнтів помітили, що після використання анестезії вони помічали у дітей порушення пам’яті, мислення та уваги. Багато вчених припускають, що перенесений в дитинстві наркоз може бути причиною синдрому дефіциту уваги, а в деяких випадках і гіперактивності.

На своєму досвіді деякі батьки переконалися, що після перенесеної анестезії їх діти стали розсіяними, успішність в школі знизилася, порушився імунітет. Зовсім недавно з’явилася версія того, що анестезія вбиває клітини мозку зростаючого дитини.

Лікування без наркозу

Дитяча стоматологічна клініка “MamaDentist” одна з тих, хто проти лікування діток під наркозом. Лікарі клініки беруться за найскладніші випадки, коли інші-опускають руки.  Тут можливі хірургічні втручання в організм дитини без застосування небезпечних препаратів. Висококваліфіковані лікарі, під наглядом анестезіологів, виконують операції будь-яких складнощів, без введення маленького пацієнта в медикаментозний сон.

Лікування без наркозу нічим не поступається за якістю лікуванню під анестезією. Лікарі клініки вміють знайти для малюка потрібні слова, після яких дитина позитивно сприймає всі маніпуляції, які необхідні для лікування.  

Як показує практика дитячої стоматологічної клініки “MamaDentist”, багато діток можуть з легкістю переносити лікування зубів, навіть найскладніше, якщо знайти правильні слова і все їм пояснити.