Лікування молочних зубів БЕЗ НАРКОЗУ у дітей

Батько щасливий лише тоді, коли у його чада немає проблем із зубами, і він не боїться дитячого стоматолога! На превеликий жаль, часто зустрічається зовсім інша реакція при лікування молочних зубів без наркозу – малюк починає вередувати, як тільки побачить дядька чи тітку в білому халаті, відмовляється сидіти спокійно в стоматологічному кріслі і не дає нічого робити у себе в ротику. Більш того, частіше всього він взагалі не відкриває ротик не під яким приводом.

Причинами такої реакції дитини на лікування зубів без наркозу, можуть бути минулі спогади дитини, пов’язані з лікарями, почуті від батьків страшні історії про лікування зубів, а також характер малюка і його темперамент.

Зіткнувшись з проблематичним поведінкою дитини при бажанні провести лікування зубів без наркозу, після довгих умовлянь малюка, часто у батьків виникає питання: а чи потрібно лікувати молочні зуби без наркозу? Або взагалі деколи батьки вважають, що молочні зуби діткам лікувати необов’язково, оскільки вони незабаром випадуть.

Рішення «не лікувати молочні зуби» – безумовно, невірне. Хоча молочні зуби і тимчасові, але карієс на цих зубах – це джерело інфекцій порожнини рота, який може викликати проблеми з диханням, захворювання ШКТ. А запущений карієс без лікування, часто призводить до формування неправильного прикусу і більш тривалої коригування та лікування у ортодонта.

Тому, лікувати молочні зуби – це єдине правильне лікування. Причому чим раніше Ви почнете відвідувати дитячого стоматолога з дитиною і підготуєте малюка до періодичних постійних візитів, тим довше зубки Вашого малюка будуть здоровими і красивими.

Як правило, карієс розвивається у дітей дошкільного віку, а, як відомо, – це самі примхливі і «незговірливі» пацієнти. Тому дуже важливо, вирішивши проводити лікування молочних зубів без наркозу важливо приділити увагу підготовці та боротьбі зі страхами малюка. Це часом лякає батьків, тому вони погоджуються на загальний наркоз, хоча такий метод показаний тільки дітворі з серйозними хворобами нервової системи, але, на жаль, сьогодні всі свідчення ігноруються, і лікарям легше «приспати» дитини, не замислюючись про можливі проблеми. Вам будуть розповідати, що наркоз повністю нешкідливий, що застосування наркозу при лікування зубів не тягне за собою ніяких негативних наслідків, але не варто забувати, що у кожної дитини свій організм, і як він відреагує на наркоз наперед передбачити не можливо. Наркоз – це процедура, коли мозок Вашого малюка просто «відключають», і часом організм може вельми негативно відреагувати на такі дії.

Наслідків застосування наркозу при лікуванні молочних зубів дуже багато – це порушення уваги, пам’яті, координації рухів, прояв нових або прогресування минулих захворювань нервової системи.

Загальний наркоз – це завжди ризик здоров’ям малюка! Задумайтеся, а чи готові Ви ризикнути здоров’ям Вашого чада?

Тому, краще проводити лікування молочних зубів без наркозу, адже як показує практика і радять психологи, при правильній підготовці, це процедура проходить безболісно і малюк переносить її без криків і боязні.
Якщо Ви прийняли рішення проводити лікування зубів у дитини без наркозу, радимо Вам скористатися такими порадами:

• Плануючи похід до дитячого стоматолога, поясніть малюкові, чому потрібно відвідувати цей кабінет, що його хворий зубик не буде хворіти, і що завжди поряд з ним будуть його батьки.
• Рекомендується заздалегідь розповісти малюкові, як буде проводитися лікування молочних зубів без наркозу, що буде робити лікар, і що це зовсім не боляче.
• Ні в якому разі не лякати дитини лікарями! Адже як свідчить статистика, багато батьків використовують цей метод, як виховний момент і покарання. І висловлювання батьків в момент дитячих пустощів: «Не будеш слухатися, лікар дасть тобі укол», часом призводить до психологічної травми у дитини і гострої побоювання лікарів.
• Не обговорюйте при дитині свої страхи і свій негативний досвід відвідування стоматологічного кабінету. Це було колись, сьогодні медицина пішла далеко вперед, і лікування молочних зубів без наркозу проходить безболісно.
• Важливо для батьків бути спокійними, щоб малюк бачив, що Ви не боїтеся. Не сваріть малюка, якщо при відвідуванні клініки його щось налякає чи засмутить. Завжди можна процедуру лікування молочних зубів без наркозу повторити, якщо не вийшло з першого разу.

Якщо Ви самі не можете впоратися зі страхами дитини чи раніше він злякався, можна звернутися за допомогою до психолога. Причому більшості дитячих стоматологів проходять спеціальні курси з психології та психіатрії, тому можливо допомогу фахівців і не знадобиться!

Якщо Ви зуміли провести підготовку дитини правильно, то лікування молочних зубів без наркозу пройде безболісно для дитини, спокійно, і без наслідків!

Лікування зубів без наркозу!

 

лікування зубів без наркозу

Дорогі батьки!

На превеликий жаль, все більше і більше лікарів говорить про наркоз, як про нешкідливою чарівної "таблетці", завдяки якій дитина зможе спокійно перенести стоматологічне лікування.

Однак, мало хто по-справжньому говорить про ризики, яким піддається дитина під час і надалі наркозу або медикаментозного сну (що по суті одне і те ж).

Наша клініка є затятим противником лікування дітей під наркозом або седацією.

Як показує практика, більшість дітей можуть спокійно переносити складний і тривалий стоматологічне лікування, якщо навчити дитину правильно реагувати на те, що відбувається у нього в організмі, з ним в цілому, з його зубами.
Важливу роль відіграє вміння лікаря знайти ті правильні слова, щоб навчити дитину позитивно сприймати лікування зубів.

 

 

Наркоз може бути небезпечний для дітей!

останнім часом у закордонній літературі усе більше стало з’являтися повідомлення про наркозу у дітей, зокрема, що наркоз може викликати розвиток когнітивних розладів.

Під когнітивними розладами розуміють порушення пам’яті, уваги, мислення і здатності до навчання. Крім того, вчені почали висловлювати припущення, що перенесення в ранньому віці анестезія може бути однією з причин розвитку так званого синдрому дефіциту уваги і гіперактивності, негативні наслідки

Приводом для проведення деяких сучасних досліджень стали заяви багатьох батьків, що після перенесеного наркозу їх дитина стала трохи неуважним, у нього погіршилася пам’ять, знизилася успішність у школі, а в деяких випадках навіть втратилися деякі набуті раніше навички.

Ще в 2009 році в американському журналі «Анестезіологія» (Anesthesiology) була опублікована стаття про значення першої анестезії, зокрема, віку дитини, в якому вона була проведена, у виникненні поведінкових розладів і порушення інтелектуального розвитку. Результати дослідження показали, що когнітивні розлади найчастіше розвивалися дітей, які перенесли наркоз у віці до 2-х років, ніж у більш пізніше час. Однак слід зазначити, що дане дослідження носило ретроспективний характер, тобто було зроблено «пост-фактум», тому вчені зробили висновок, що для підтвердження отриманих результатів необхідні нові дослідження.