Непрості дітки

Нам часто доводиться мати справу з дітками, від лікування яких відмовилися вже багато інші дитячі стоматологи. Їх батьки при першій розмові (зазвичай по телефону) самі розповідають мені сумну історію про численні безрезультатні візити до стоматолога.

Вони приходять до наших лікарів, як до лікарів, які повинні зробити диво. Дуже часто це відбувається диво. Але ми це робимо з батьками разом!

Ось кілька рекомендацій, які ми даємо, перед першим візитом дитини в нашу клініку:

1. Розповісти дитині, чому йому потрібно йти до лікаря (виникнення карієсу дірочок в зубах).
R0A6030
2. Як звати лікаря, до якого йде дитина (наші лікарі це гарні та корисні тітки Ганни, Юлі, Інни та дяді Міші, які допоможуть зробити так, щоб зубки були здорові і не хворіли).

3. Розповісти про те, що буде відбуватися на прийомі (чистка зубика щіткою, для того, щоб прибрати грязь, яку зробив зубике черв’ячок; заклеювання дірочки пластиліном, щоб черв’як не заліз у свою дірочку-будиночок назад).

4. Батьки повинні виражати радісний настрій при оповіданні про похід до стоматолога, пригнічувати свою тривогу, якщо така є. Пам’ятати, що дитина невидимими нитками зв’язаний з вами, і успіх лікування, у великій мірі залежить від настрою батьків.

 

Доктор Анна Іванівна Крилова: “Я сама мама чотирьох чудових дівчаток. Люблю своїх дітей безмежно. Балую їх, як усі батьки. Однак, є питання, в яких мама Аня вимагає послуху і терпіння. І одним з цих ситуацій відносяться процедури пов’язані зі здоров’ям. Так, і в мене можуть підкошуватися ноги від виду крові своєї дитини. Тоді на допомогу приходить чоловік, хоча він і не медик. Але моє хвилювання не привід припинити лікування або командувати лікаря, що йому робити. Я завжди намагаюся вибрати кращого лікаря для своїх дітей і довіритися йому. Це не означає, що не потрібно задавати питання, аж ніяк. Але і навантажувати себе інформацією, а значить сумнівами, зовсім не те, на що потрібно спрямувати свою увагу, коли дитині погано.

Чудово розуміння хвилювання кожного батька, який прийшов до нас на прийом, але розумію, що чим більше хвилюються батьки, тим гірше дитині. Це не означає, що Ви не повинні хвилюватися (це ж просто неможливо!), але раджу тримати себе в руках в інтересах ж свого малюка. І… довіритись професіоналам. “

Як правило, більшість дітей потребує дисципліни на прийомі у лікаря-стоматолога. Ні, не в поганому сенсі цього слова. Але якщо я – лікар – беру відповідальність за життя дитини, то я й несу цю відповідальність. В першу чергу, дитину потрібно налаштувати на хвилю послуху (процес лікування може бути пов’язаний з небезпеками для життя дитини і дитяче пустощі в кріслі може призвести до підвищення ризику травмувати дитину). На жаль, якщо це не вийшло, то візит до стоматолога, який буде просити виконувати деякі дії, буде складний для дитини.

Безумовно, ми прекрасно розуміємо, що малюки нетерплячі і не можуть довго залишатися на одному місці. Для цього ми вивчили величезна кількість віршиків і пісеньок, вміємо відволікати наших маленьких пацієнтів цікавими розмовами, тому, у кріслі пролетить непомітно, а зуби будуть полечены якісно, і тато з мамою будуть абсолютно спокійні за здоров’я нових зубів свого синочка чи донечки.

У моїй практиці були чудові приклади батьків, правильний настрій яких дозволяв лікувати найменших діток віку 1,5-1,8 року. Були й ті батьки, які з першого погляду довірилися мені і дозволили побудувати свої відносини з дитиною, не втручалися у спілкування з малюком на першому візиті і це дозволило знайти свій ключ до дитини і побудувати свою індивідуальну модель поведінки. І найголовніше – якісно лікувати зубки.

Хочу також перерахувати основні помилки, які роблять батьки під час приходу до стоматолога з дитиною:

1. Фраза: “Відкрий ротик, тобі нічого не будуть робити” Тобі тільки подивляться зубки” – в корені неправильна, якщо у дитини вже є хворий зуб. Потрібно правильно підносити маніпуляції, які буде робити доктор: чистити і мити зубик (не свердлити!!!), клеїти наклейку-пластилін (пломба – незрозуміле слово для багатьох діток).

2. Беруть дуже активну і неспокійне участь на прийомі, перебивають доктора, не дають встановити контакт з дитиною. Постарайтеся простежити за розмовою доктора і дитини, а всі питання, що накопичилися, краще поставити в кінці, щоб дитина не втратив настрій і терпіння. Чим менше малюк, тим менше часу є у лікаря на лікування ( максимальний час перебування дітей у кріслі в залежності від віку: 2-3 роки – 15-20 хвилин – від посадки в крісло до виходу з нього; 3-4 роки – 30-40 хвилин; 5-6 років – близько години).

3. Залякують дитину, що якщо він не полікує зуб, то потрібно буде робити УКОЛ або їхати в лікарню. Як результат – дитина боїться лікарів, уколів, а рот як і раніше закритий.

4. Забігають в кабінет при найменших вскриках дитини. Часто дитині не боляче, а незручно, неприємно в роті (кисло, гірко від нанесення лікарських засобів, бризки води при препаровки біля носика). І якщо ці відчуття він відчуває вперше, то природною реакцією для багатьох діток буде крик (це своєрідна розрядка від дискомфорту і часто приносить більше полегшення, ніж стримування емоцій в собі). Крик буває нетривалим і ми швидко перемикаємо увагу малюка. А ось з’явився в дверях переляканий батько може зіпсувати весь результат лікування.

5. Прислухатися до внутрішнього стану дитини в окремі візити. У дітей теж бувають невдалі дні, дні поганого настрою, раннього підйому і т. д. Якщо дитина явно не налаштований на лікування не наполягати на лікуванні будь-якою ціною.

6. Наприкінці візиту, не дають дитині насолодитися вибором подарунка. А це дуже важливо, так як дитина розслабляється і занурюється в світ іграшок і забуває про дискомфорт під час лікування і з радістю йде до стоматолога в наступні рази.

Хочу окремо акцентувати увагу батьків на те, що присутність мами чи тата в кабінеті під час лікування дуже часто допомагає дитині відчувати себе комфортно. І ми з радістю беремо маму чи тата допомагати нам лікувати зубки. Тому, ми підходимо до вирішення цього питання індивідуально.

Ми завжди говоримо батькам, що найважливіше не просто полікувати дитини в перший візит, а зробити так, щоб у другий раз дитина вже сам хотів йти до лікаря. Один мій пацієнт якось сказав мамі:

” А давай ходити в МамаДентист кожен день?”

 

https://sneek.ru/no-stress-rabochie-budni-detskogo-stomatologa.htm –

рекомендую читати батькам, які самі бояться ходити до стоматолога і часто наводять страх на своїх діток

Запишіться на
первинну консультацію

    Натискаючи кнопку “Записатися на прийом”, Ви погоджуєтесь
    на обробку персональних даних та з політикою конфіденційності

    Зв'яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом:
    • Email
      Ми відповімо Вам на вказану адресу