Лікування зубів у дітей під седацією: шкода і можливі наслідки

Незважаючи на наявність безлічі альтернативних методів, велике число стоматологів вдається до седації і загального наркозу. Однак спроба “полегшити” лікування зубів пацієнтові таким методом несе в собі масу негативних наслідків і побічних ефектів. Особливо, якщо мова йде про дитину.

Фахівці клініки MamaDentist є противниками використання подібних методик. Як показує практика, в більшості випадків можна і потрібно обходитися без лікування зубів у дітей під седацією і загального наркозу. Арсенал сучасних препаратів місцевої анестезії та індивідуальний підхід до кожної дитини дозволяє зробити це з легкістю.

Що таке седація

Під седацією розуміють подібний сну стан, фізичне та емоційне розслаблення, при якому пацієнт залишається в свідомості. Досягається воно за допомогою ряду медикаментів, використовуваних зазвичай при проведенні загальної анестезії.

Розрізняють кілька видів седації:

1. Пероральна – застосування лікарських препаратів безпосередньо перед процедурою;

2. Внутрішньовенна – медикаменти вводяться шляхом ін’єкції і забезпечують повну нерухомість людини;

3. Інгаляційна -суміш кисню і закису азоту, вводиться за допомогою маски, через яку вдихається суміш. Цей метод в стоматології застосовується найчастіше.

Протипоказання до седації

Абсолютним протипоказанням є епілепсія. Закис азоту сприяє підвищенню внутрішньочерепного тиску, що може спровокувати напад. Більшість стоматологів, побоюючись такого результату подій під час процедури лікування настійно рекомендують загальний наркоз, що пов’язане з ще більш важкими ризиками. Клініка MamaDentist№1 не боїться складнощів. Наші фахівці успішно взаємодіють з особливими дітками і проводять навіть складне лікування запущених випадків за допомогою місцевої анестезії.

Вік до трьох років так само є протипоказанням до застосування методу седації. Багато хто  рекомендує застосування глибокої анестезії, посилаючись на неможливість вербальної взаємодії з дитиною в такому віці. Це в корені невірно. Наша команда впевнено на практиці доводить зворотне, просто для кожного віку свої методи роз’яснення і підхід. Адаптацію до лікування можна провести в ігровій формі. Персонал із задоволенням дасть рекомендації батькам з підготовки до прийому у стоматолога в домашніх умовах.

Застосування інгаляційного наркозу неможливо при нежиті, риніті та інших респіраторних захворюваннях.

Можливі наслідки лікування зубів у дітей під седацією

У разі непереносимості препаратів, що входять до складу загального наркозу, може виникнути такий небезпечний стан, як анафілактичний шок. У деяких дітей спостерігається різке підвищення температури тіла, гіперемія. Седація здатна викликати збій в диханні і серцево – судинній системі.

Сучасні дослідження показують високу ймовірність порушень когнітивної сфери при лікуванні зубів у дітей під седацією, викликаних пошкодженням нейронів головного мозку. Ризики невеликі і відбуваються лише в ряді випадків. Але кому захочеться опинитися в цьому ряду?

Благополучний результат проведення процедури загальної анестезії та седації багато в чому залежить від досвіду і умінь анестезіолога. Результатом хорошої роботи вважається правильно підібране час дії анестезії і оптимальний вихід з неї. У тих випадках, коли без застосування наркозу не обійтися, ми пропонуємо провести процедуру під керівництвом досвідчених анестезіологів на базі Київського «Центру Серця».

Безумовно, проведення лікування за допомогою седації або загального наркозу значно полегшує завдання фахівця, забезпечує спокій батькам. Але чи варті всього цього можливі ризики?