З усіма послугами дитячої стоматології MamaDentist з лікування зубів у діток ви можете ознайомиться

> > тут<<


Коли ми говоримо про карієс у дітей, то неволею приходить образ ласуна, який їв багато цукерок і в нього зіпсувалися зуби. Однак, що Ви скажете, якщо дізнаєтесь, що вік пацієнтів нашої клініки часом ледве сягає одного року. Ці дітки ще навряд чи щось куштували, крім грудного молока. Іноді карієсом уражаються зуби навіть у тих діток, які дуже правильно харчуються, а їх мами просто фанатично стежать за раціоном, гігієною та способом життя.
У цій статті ми постараємося розповісти Вам, чому псуються зуби і що з цим робити.
Як виявити карієс молочних зубів у дитини?
Дитячий карієс молочних зубів у дітей раннього та дошкільного віку розпізнати не завжди легко. Наприклад, гострий карієс у вигляді білої плями навряд чи помітить навіть професійне око стоматолога. Для цього необхідно провести деякий час у кріслі стоматолога, ретельно просушити зубки та дати їм побути без слини 10-15 секунд. Тільки тоді можуть стати помітними зони демінералізації у вигляді білих смужок, як правило, у ясна зуба.
У яких випадках ми вдаватимемося до таких маніпуляцій? Коли є підозри на розвиток карієсу у дитини, а саме:
• у тата чи мами в дитинстві був карієс у ранньому віці
• у бабусь або дідусів були дуже погані зубки у дитинстві
• під час вагітності мама приймала антибіотики
• сильний токсикоз у першому триместрі вагітності
• у братиків чи сестричок цієї дитини були проблеми із зубками
• хвороби першого року життя дитини, які вимагали прийому антибіотиків
• раннє прорізування зубів (перший зуб з’явився у 3-4 місяці)
Також буває, що карієс на перших етапах проявляється коричневими смужками на молочних зубах. Це відбувається тоді, коли був пропущений етап білої плями та зона демінералізації (біла пляма, смуга) просочилися харчовими барвниками. Якщо процес демінералізації продовжиться, то надалі у дитини з’являються хворобливі відчуття при вживанні холодних чи гарячих напоїв та їжі, а також у дитини з’являється своєрідний неприємний запах із ротика. Помітивши ці ознаки карієсу молочних зубів, необхідно діяти негайно, оскільки дитячого карієсу властиве стрімке поширення. Молочний карієс при несвоєчасному виявленні може дуже швидко вражати сусідні зубки і навіть призвести до ураження всього зубного ряду. Тому дуже важливо провести негайне лікування молочних зубів у дитячого стоматолога.
Посилюється несвоєчасне виявлення і тим, що маленька дитина не завжди може розповісти про біль у зубах. Тому батькам варто звертати увагу на відмови дитини від їжі або пиття, вона може жувати на один бік або при годівлі ставати примхливою. Це має насторожити батьків та сприяти тому, щоб швидше провести лікування карієсу у спеціалізованій клініці.
Карієс молочних зубів: причини виникнення.
Насправді причин карієсу досить багато.
Звичайно, головною причиною виникнення карієсу молочних зубів є вживання надмірної кількості солодкої їжі (і не важливо, це суміш, компот, солодкий чай чи цукерки; до речі від останніх карієс набагато менше, ніж від солодких напоїв) та недотримання гігієни ротової порожнини. Як свідчать відгуки про карієс молочних зубів та статистику стоматологічних клінік, майже у 75% дітей спостерігається молочний карієс. Глюкоза, сахароза та фруктоза – це компоненти, які призводять до швидкого руйнування емалі зуба. Після прийому цих кислот, РН слини зменшується, і в залишках їжі, що залишилася на зубах розвиваються бактерії, які стрімко руйнують зуб.
Напевно, Ви чули прислів’я: “з рота в рот – виходить мікроб”, і воно досить правильне. Ще однією причиною розвитку та появи карієсу у дітей є інфікування від іншого, який страждає від карієсу людини. Так, люблячі батьки, які мають карієс, досить просто можуть його «подарувати» малюкові при поцілунку або використанні ними одного столового приладу.
Генетична обумовленість ще однією причиною виникнення дитячого карієсу. Як відомо, зубки малюка формуються ще за внутрішньоутробного розвитку, в перший триместр вагітності мами. Тому для майбутньої мами краще потурбуватися про своє здоров’я, мінімально вдаватися до лікування медикаментами під час вагітності, правильно харчуватись, стежити за добрим рівнем вітаміну Д у крові, вчасно виявити дефіцити мікроелементів та інших вітамінів. Також варто звернути увагу на стан щитовидної залози.
Ще однією з частих причин виникнення карієсу у дітей є неконтрольоване та тривале грудне вигодовування особливо вночі. Дитина, яка спить у ліжку з мамою, часто за ніч прикладається до грудей, більше, ніж інші діти схильна до розвитку карієсу передніх верхніх зубів, який згодом стрімко поширюється по всій порожнині і карієс вражає всі зубки малюка (як правило, крім нижніх різців, які добре омиваються слиною).

Карієс молочних зубів може виникнути з наступної причини: молочні зуби мають низький ступінь мінералізації і з’являються «незрілими», і лише з часом «дозрівають». Достатня мінералізація молочних зубів припадає на період двох – трьох років, тому саме в цей час велика кількість дітей піддається каріозному ураженню зубів.
Згубний вплив на молочні зуби малюка можуть мати також часті захворювання, прийом медикаментів, підвищений вміст фтору в їжі та напоях.
Як видно, карієс молочних зубів має дуже багато причин виникнення, які діагностувати та виявити може лише досвідчений фахівець, і лише потім він зможе проводити лікування молочних зубів, відповідно до виявлених причин та ступеня поширення каріозного ураження.
Види карієсу молочних зубів
У стоматології існує своя класифікація стадій дитячого карієсу:
Початковий. Для початкового карієсу молочних зубів характерно виникнення білих точок різних розмірів та форм, але при цьому повністю відсутні болючі симптоми. Якщо не провести своєчасне лікування дитячого карієсу, він починає прогресувати і плями стають коричневими чи навіть чорними.
Поверхневий. Поверхневий карієс молочних зубів вражає емаль, при цьому каріозні ураження можуть мати як білий, так і темний колір. Але, при поверхневому карієсі у малюка вже з’являються болючі відчуття при вживанні солоного, кислого або солодкого. У цьому випадку необхідне негайне лікування молочних зубів у клініці.
Середній. Середній карієс молочних зубів не тільки вражає емаль, але й пробирається у верхні з середніми шарами дентину. Крім раніше описаних симптомів появи больових відчуттів від вживання солоної або солодкої їжі, додаються болю при попаданні на зуб гарячого або холодного. У цьому випадку проводиться пломбування молочних зубів у клініці.
Глибокий. Глибокий карієс молочних зубів – це ураження емалі та глибоких шарів дентину. Якщо своєчасно не провести лікування молочних зубів на даному етапі, карієс дійде до його пульпи зуба і зуб може нагноитися та розболітися.

Карієс передніх молочних зубів у дітей
Карієс передніх молочних зубів у дітей виникає так само часто, як і на бічних зубках. В даному випадку, дитину обов’язково потрібно відвезти до стоматолога, навіть якщо у дитини розвивається ранній карієс молочних зубів і на зубах з’явилася лише пара білих цяток. Адже, запустивши цей перший «дзвіночок», надалі Вам доведеться боротися з його наслідками та ускладненнями, пов’язаними як з постійними зубами, так і з фізичним здоров’ям дитини.
Чи потрібно лікувати карієс молочних зубів?
У дитини карієс молочних зубів, що робити? Напевно, Ви не раз задавалися цим питанням. Адже питання потрібно лікувати карієс молочних зубів, чи лікують карієс молочних зубів для багатьох батьків залишається відкритим. Навіть спостерігаючи проблему у своєї дитини, вони, на жаль, не поспішають лікувати карієс, вважаючи, що зубки все одно випадуть. Така думка докорінно не правильна, оскільки інфіковані карієсом молочні зуби перешкоджають появі здорових постійних зубів чи провокують розвиток інших хвороб.
Варто зазначити, що невчасне лікування карієсу у дітей може спровокувати низку лор-захворювань. Деякі батьки довго шукають причину частих нежиті, болю у вухах, частих простудних захворювань, і мало хто замислюється, що причина у невилікованих молочних зубах. Вам цікаво чому це відбувається? Вся справа в хвороботворних бактеріях, які потрапляють не тільки в дихальні шляхи, але можуть викликати проблеми зі шлунково-кишковим трактом. Тому своєчасне лікування молочних зубів у дітей є дуже важливим, у тому числі, і для нормальної роботи інших органів дитини.
Профілактика молочного карієсу у дітей
Профілактичні дії у боротьбі з появою карієсу мають на увазі низку дій, спрямованих на підтримку правильної гігієни порожнини рота та правильного харчування.
Ось кілька профілактичних заходів, щоб уникнути появи молочного карієсу:
• Гігієна ротової порожнини. Правильна гігієна ротової порожнини дитини вдома має на увазі те, що, як тільки проріжеться перший молочний зубик, дитині потрібно купити свою зубну щітку і зубну пасту. Зубки необхідно очищати по вертикалі зверху донизу, а також круговими рухами з усіх поверхонь. Так, батьки привчать дитинку до самостійного догляду за ротовою порожниною і видалять із зубок наліт.
• Професійна гігієна ротової порожнини. Дана профілактика виникнення карієсу передбачає систематичне відвідування дитячого стоматолога та своєчасне лікування карієсу у дітей, за потреби. Важливо двічі на рік проходити обстеження ротової порожнини дитини у фахівця, а якщо у дитини вже з’явився карієс молочних зубів, то це потрібно частіше, оскільки карієс поширюється дуже стрімко.
• Профілактика дитячого карієсу за допомогою правильно підібраного харчування. Батькам варто з самого народження потурбуватися про правильне харчування малюка, годувати дитину грудним молоком, яке має низку корисних властивостей. З введенням прикорму стежити за рівнем заліза в крові та вітаміну Д. Важливо пам’ятати, що головна закладка та формування постійних зубів відбувається до трирічного віку, тому в раціоні дитини обов’язково має бути кальцій.

Лікування карієсу молочних зубів у дітей
Якщо стоматолог діагностував у Вашої дитини ранній карієс молочних зубів, то лікування краще не відкладати, сподіваючись, що все ще може змінитися на краще. На жаль, навіть невеликі дірочки стрімко розростаються.
Якщо карієс у запущеній формі і успішно прогресує, то без пломбування та належного лікування не обійтися. Стоматолог практично безболісно та швидко очистить зубик від ураження карієсом та якісно запломбує його. Якщо провести несвоєчасне лікування карієсу у дітей, він може спровокувати пульпіт чи періодонтит.
Етапи лікування дитячого карієсу
• Лікування карієсу молочних зубів може проводитись як під місцевою анестезією, так і під наркозом чи седіями. Однак до лікування в медичному сні необхідно вдаватися виключно за показаннями, а не посилаючись на небажання дитини лікувати зубки. Наша клініка дуже рідко вдається до лікування зубів дітей під загальним знеболюванням, оскільки це пов’язано з великими ризиками для здоров’я дитини.
• Перед тим, як проводити анестезію дитині, лікар здійснить знеболювання ділянки за допомогою спеціального гелю. Потім проводиться місцева анестезія (у вигляді уколу біля зуба) та її доза дуже невелика. Тому батькам не варто турбуватися про шкоду місцевої анестезії та болючість процедури. Для місцевого знеболювання застосовуються препарати артикаїнового ряду, які безпечні навіть для найменших дітей і не вимагають попередніх аналізів на алергічні реакції.
• Уражені тканини молочного зуба видаляються практично безшумною бормашиною, при цьому робляться часті перерви. Хороший лікар робить подібні маніпуляції у вигляді гри, з жартами та цікавими розповідями.
• Якщо у малюка ускладнений карієс та лікування молочних зубів потребує лікування каналів, то дезінфекція каналів зуба проводиться як у дорослих, а канали лікар пломбує спеціальною пастою, яка розсмокчеться разом із корінням, коли зубу настане час випадати.
• Найчастіше лікування одного молочного зуба у дитини не займає багато часу у наших спеціалістів; максимум півгодини потрібно для всіх стоматологічних маніпуляцій, щоб запломбувати молочний зуб.
• Якщо у малюка уражено багато зубів (від 5 до 10), то варто провести все лікування за 2-3 візити. Бо чим менше дитина, тим складніше для неї приїжджати на численні візити до лікаря.
• Не забувайте, що лікування зубів – це величезна праця з боку дитини. Навряд чи якийсь із дорослих назве відвідування стоматолога приємною процедурою. Тому, подбайте про те, щоб Ваше маля потрапило в надійні руки відразу. Вибір лікаря з цінової політики, який не завжди дасть бажаний результат. Пломби можуть випадати, а дитина не захоче йти повторно. Звертайте увагу на гарантії, які дає лікар або лікар на свої роботи. Це опосередковано свідчить про якість роботи.
• Важливо! Лікування дитячого карієсу під наркозом або уві сні проводиться виключно за показаннями, і перед цим обов’язково дитина проходить консультації педіатра, кардіолога, невропатолога. Також необхідно здати аналізи крові, зробити електрокардіограму. Батьки мають усвідомлювати, що лікування наркозі – це стан глибокого придушення нервової системи, наслідки якого може бути вкрай негативними. Варто шукати такого лікаря, який володіє навичками швидкого лікування дітей, має психологічні знання та
Очевидно, що часто, коли у дитини з’являється карієс, батьки можуть легко з нею боротися. Звичайно, генетична схильність нікуди не подінеться, але своєчасно виявлена ​​проблема дасть змогу батькам вжити своєчасних заходів! І в майбутньому дитина буде радувати Вас своєю білосніжною посмішкою і дякувати Вам за виявлену турботу та пильність!